NEOLITH®
System STRONGFIX

Ukryty, mieszany system profili

System STRONGFIX to ukryty, mieszany system profili wzdłużnych (chemiczny i mechaniczny), którego działanie polega na kompresji wywieranej na tylną część płyty Neolith®.

Płytki te są przemysłowo zmechanizowane z jednym profilem wzdłużnym w górnej i w dolnej części. System STRONGFIX pozwala na wykonywanie prac mechanicznych z tyłu płyty w przypadkach, w których ze względu na rozmiary płyt byłoby konieczne ich wykonanie z tyłu płytki z podwójnym rowkowaniem i kątem 45 stopni (jaskółczy ogon); tam wstawiane są dwa profile aluminiowe, które mocuje się za pomocą kitu MS, w celu podtrzymania płytki Neolith®.

Metalowe profile stanowią mechanizm, na którym zawieszane są płytki, co jest bardzo korzystne, gdyż zdejmowanie i wymiana elementów w systemie są nadzwyczaj proste.

System składa się z pionowych profili aluminiowych, podtrzymujących kątownice. Za pomocą kątownic można zainstalować całkowicie płaskie profile aluminiowe w kształcie T, poprawiając w ten sposób ewentualne odchylenia od pokrywanej elewacji.

Panele mocowane są ręcznie do profilu poziomego, za pomocą mechanicznego systemu mocowania wzdłużnego składającego się z dwóch profili mocujących wykonanych z aluminium.

System aluminiowy staje się niepodzielny, z uwagi na sposób obróbki mechanicznej płytki i mocowania profili, co eliminuje ryzyko odpadnięcia płyt Neolith® od całości struktury w przypadku uszkodzenia. Z tego powodu system uznawany jest za najbezpieczniejszy na rynku. 

Ponadto, sposób w jaki płyty Neolith® wieszane są do poziomej konstrukcji oferuje idealne wypoziomowanie oraz estetyczne wykończenie; pozwala również na ułożenie warstwy w sposób mijankowy bez potrzeby zwiększania ilości profili pionowych. 

System STRONGFIX pozwala również, w razie potrzeby, na łatwe zdjęcie i wymianę elementu.

 

[envira-gallery id=”1880″]

ICC Certificate

Neolith has received confirmation from ICC Evaluation Service, LLC (ICC-ES), that its Strongfix System for Ventilated Façades complies with the provisions of the codes: 2018, 2015, 2012 and 2009 International Building Code® (IBC); and 2018, 2015, 2012 and 2009 International Residential Code® (IRC).

This confirmation, as evidence in ICC-ES evaluation report ESR-3659, provides guidance to code officials faced with approving the use of Strongfix System under these codes. The evaluation report is available online at www.icc-es.org.