Kamień Spiekany
O nadzwyczajnej charakterystyce


Minimalna grubość

Ponad 50 modeli, 6 wykończeń,
Bookmatch jak kamień naturalny…

Neolith® to pionierska, kompaktowa i spiekana powierzchnia nowej rewolucyjnej kategorii produktów, która powstała w obecnej dekadzie, aby sprostać najbardziej ekstremalnym wymaganiom architektonicznym

Neolith® jest efektem doboru najlepszych surowców oraz zastosowania rewolucyjnego, technologicznie zaawansowanego procesu produkcyjnego zwanego „spiekaniem”.

Dzięki tym czynnościom, jak również licznym, szczegółowym kontrolom jakości prowadzonym na wszystkich etapach łańcucha produkcyjnego, uzyskiwana jest kompaktowa powierzchnia w dużym formacie, o minimalnej grubości i wyjątkowych właściwościach.

Neolith® Sintered Slab Tiles: wyprodukowany w Hiszpanii przez TheSize, jest to materiał w 100% naturalny, wykazujący wyjątkowe właściwości fizyko-mechaniczne, które idealnie nadają się do nieskończonej liczby zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych.


WYJĄTKOWE
WŁAŚCIWOŚCI

Łatwy w dezynfekcji

Neolith®, najbezpieczniejsza opcja blatu kuchennego.

W czasach nasilonego występowania zakażeń COVID-19 wszyscy szczególnie dbamy o zachowanie czystości w domu i zminimalizowanie wszelkiego zagrożenia dla zdrowia.

ODPORNY NA WYSOKIE TEMPERATURY

Nie zapala się w kontakcie z ogniem, nie wydziela dymu ani substancji toksycznych.

NIEPRZEMAKALNY

Nieprzemakalny i odporny na płyny. Poziom chłonności bliski zeru.

ODPORNY NA ZARYSOWANIA

Odporny na zarysowania i ścieranie dzięki twardości powierzchniowej.

ŁATWY DO UTRZYMANIA W CZYSTOŚCI

Odporny na chemiczne środki czyszczące.

ODPORNY NA PROMIENIOWANIE UV

Ponieważ jest to produkt w 100% naturalny, jego kolor pozostaje niezmienny pomimo działania promieni słonecznych lub ekstremalnie wysokich temperatur.

HIGIENICZNY

Nie wydziela szkodliwych substancji. Całkowicie nadaje się do kontaktu z produktami spożywczymi.

ODPORNY NA LÓD I NA PRZYMROZKI

Neolith® jest odporny na niskie temperatury.

ODPORNY NA CZĘSTE UŻYWANIE

Dzięki swojej twardości.

LEKKI

Jedynie 7 kg/m² w przypadku płyty o grubości 3 mm i 30 kg/m² w przypadku płyty o grubości 12 mm.

ODPORNY NA ZGINANIE

Wysoka siła łamiąca. Wytrzymały na duże ciśnienie i ciężar.

100% NATURALNY

Bez żywic. Nie wydziela substancji szkodliwych dla otoczenia.

NADAJĄCY SIĘ W 100% DO ODZYSKU

Aż 52% każdej płyty Neolith składa się z surowców wtórnych.

* Zobacz w przypadku wykończenia Polished


TECHNOLOGIE THESIZE

Cztery ekskluzywne technologie

Po trzech latach poświęconych szczegółowym badaniom i innowacjom, TheSize może poszczycić się fabryką wyposażoną w najnowocześniejsze w branży powierzchni architektonicznych urządzenia i maszyny.

Producent dysponuje m.in. 4 ekskluzywnymi technologiami, z których wszystkie stosowane są w jego sztandarowym produkcie Neolith®.

Technologia Spiekania: kompaktowość, odporność i trwałość.

Polega na poddaniu w 100% naturalnych surowców działaniu bardzo wysokich ciśnień i temperatur. W pierwszej kolejności grupa surowców przechodzi przez prasę, gdzie zastosowana zostaje siła/ciśnienie dochodzące do 400 bar. Następnie płyta przechodzi do pieca podgrzanego do temperatury powyżej 1200°C. W ten sposób, technologia spiekania zastosowana przez TheSize nadaje Neolith unikalne w przemyślne budowlanym właściwości fizyko-mechaniczne.

Technologia Full Body: dekor na całej masie.

Technologia stosowana na całej masie rzeczywistej materiału, łącząca w jej wnętrzu ten sam kolor i wzór, co pozwala na osiągnięcie większej jednolitości estetycznej, którą można zaobserwować na krawędzi.

Technologia NDD (Neolith Digital Design): dekor cyfrowy.

Poprzez spryskanie płyty Neolith technologią NAP przed wyciągnięciem jej z pieca, płyta uzyskuje gładką w dotyku fakturę, a jej powierzchnia otrzymuje jedwabiste wykończenie znane pod nazwą Silk.

Technologia NAP (Neolith Airless Pistol): gładkość w dotyku.

Technologia opracowana przez TheSize jest rewolucyjną metodą, która zwiększa możliwości projektowe Neolith, poprzez zintensyfikowanie w zaskakujący sposób bogactwa szczegółów i stopnia realizmu.

Technologia stosowana na ponad 30 dostępnych modelach.

Full Body Veining

Marka Neolith®, od momentu pojawienia się na rynku w 2009 r. dokłada wszelkich starań, aby oferować powierzchnie wiernie odzwierciedlające oryginalne materiały, lecz o zwiększonej wytrzymałości i właściwościach charakterystycznych dla Kamienia Spiekanego.

Oferując produkowane w zrównoważony sposób cyfrowe zdobienia o wysokiej rozdzielczości i stale ulepszając skład organiczny swoich wyrobów, Neolith® pozycjonuje się jako pionier w branży, tworząc wzory do złudzenia przypominające misternie zaprojektowane przez naturę kamienie, takie jak marmur i granit, jak również surowe drewno i patynowane metale.

Obecnie ta wiodąca na rynku marka redefiniuje pojęcie hiperrealizmu, osiągając stopień szczegółowości, którego konkurentom z branży nie udało się uzyskać na przestrzeni ostatniej dekady.

Po siedmiu latach intensywnych badań i rozwoju Neolith® z dumą prezentuje rewolucyjną i przełomową innowację w zakresie Kamienia Spiekanego, jaką jest technologia Full Body Veining.

Full Body Veining marki Neolith® jest milowym krokiem dla całej branży i została opracowana z myślą o grubszych płytach. Dwie propozycje zostały niedawno zaprezentowane przez Neolith® w Weronie, we Włoszech, gdzie odwiedzający instalację „X Anniversary” marki mieli okazję zobaczyć niezwykle misterne użyłowanie płyt wykonanych w tej technologii.

W 2020 r. świeżo opracowana technologia uzupełni gamę kolorów marki, a w dalszej perspektywie Neolith® planuje wprowadzenie nowych kolekcji Full Body Veining.


ZESTAWIENIE DANYCH TECHNICZNYCH

Thickness Specific Characteristics

La información antes mencionada es derivada de pruebas periódicas hechas con producto real procedente del proceso de fabricación. Los datos son actuales y precisos según nuestro leal saber y entender. Esta hoja de datos y las propiedades del producto pueden cambiar sin previo aviso. Los usuarios, proveedores y distribuidores deben comprobar que las fichas de datos que tienen, son los más recientes. Para obtener más información sobre Neolith visita www.neolith.com.